Exchange Server | Murat Bilici

"Empower your knowledge"

Metro ekranına Bilgisayarım simgesi eklemek

20120311-140247.jpg

Daha önce Windows 8′e, eksikliğini hissettiğimiz Başlat menüsü geri getirmeyi başarmıştık. Ve şimdi, bir diğer “olmayanı” daha yerine koyuyoruz…

Windows XP’yi ve 7′yi kullananlar, Windows 8′e geçtiklerinde “Bilgisayarım” simgesinin yokluğunu fark edeceklerdir. Zira Windows 8′de ilk olarak Metro arayüzü karşınıza çıkıyor ve bu arayüzde “Bilgisayarım” kısayolu bulunmuyor. Ancak Metro arayüzünü kişiselleştirmeniz ve bir “Bilgisayarım” simgesi eklemeniz mümkün.

Metro’ya bir “Bilgisayarım” simgesi eklemek için izleyebileceğiniz en kolay yol, Windows Gezginini açıp Bilgisayarım’a (My Computer) sağ tıklayıp Başlangıca tuttur (Pin to Start) seçeneğini seçmek. “Bilgisayarım” simgesini masaüstünüze de eklemek istiyorsanız, masaüstüne sağ tıklayın ve Kişiselleştir’e tıklayın. Kişiselleştirme seçeneği altında sol taraftan Masaüstü simgelerini değiştir (Change desktop icons) seçeneğine tıklayın.

Buradaki kutucukları işaretleyerek masaüstünüze Bilgisayar, kullanıcı dosyaları, ağ, denetim masası simgelerini ekleyebilirsiniz.

20120311-140453.jpg

Categories: Tip&Tricks - Windows 8